اخبار آرمین فولاد

معرفی و قیمت تیرآهن در مازندران

توسط آهن آلاتدر 19 بهمن 1402

معرفی تیرآهن در مازندران

تیرآهن در مازندران یکی از مهمترین مواد ساحتمانی است که برای ساخت و ساز و ساختمان داری به کار می‌رود. این ماده از فولاد تولید می‌شود و دارای خواص فوق العاده ای مانند استحکام بالا، انعطاف‌پذیری و مقاومت در برابر خراش و آب است.

تیرآهن در استان مازندران نیز بازار خود را دارد و در فروشگاه‌ها، فروشگاه‌های مخصوص مواد ساختمی نایندگیه فروش تیرآهنوجود. این محصول در انو و ابعاد مختلف برای انواع ساخت و ساز و نیازهای مختلف در دسترس است.

اگر به دنبال تیرآهن در مازندران هستید، می‌توانید به فروشگاه‌های معتبر و معرفی شده مراجع کنیدی از طریق اترنت درخواست خود را ثبت کرده و محصول موردنیاز خود را دریافت کنید.

انواع تیرآهن در بازار

  • تیرآهن ساده: تیرآهنی که به صورت ساده و بدون تزئینات خاص تولید شده است.
  • تیرآهن آجری: تیرآهنی که طراحی شده است به شکل آجر یا سنگ و با طرحای مختل.
  • تیرآه پانل: تیرآهنی که از قطعات پانلی تشیل شده و به شکل متوعی در بازار موجود است.
  • تیرآهن رد: تیرآهنی که شکل گرد دارد و برای استفاده در انوا ساختمان ها به کار می رود.
  • تیرآهن مختلف: انواع دیگری ا تیرآن هچونیرهن مربع، تیرآهن مستطیلی و تیرآهن دایره اییز درزار موود است.

موارد استفاده تیرآهن

تیرآهن‌ها بیشتر در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند، از جمله ساختمان‌سازی، خودروسازی، صنایع فولاد و فولاد آلیاژی، دریافت آب و فاضلاب، صنایع نفت و گاز، راه سازی ساخت جادها، صنایع الترونیکی و انرژی. همچنین تیرآهن‌ها برای مصارف خانگی نیز استفاده می‌شوند،همچنین ساخت میز و صندلی، درب پجره فلزی و غیره.

قیمت تیرآهن در مازندران

قیمت این کالا متغیر است و ممکن است با تغییرات بازار و قیمت‌های فلزات تغییر کند. برای اطلاع از قیمت فعلی تیرآهن در مازندران، بهترین راه مراجعه به فروشنده‌های محلی و یا سایت‌های اینترنتی معتبر مانند سایت آرمین فولاد می‌باشد.آرمین فولاد ارائه دهنده انواع تیرآهن و ورق های فلزی در بازار مازندران می باشد.

فرآیند تولید تیرآهن

تولید تیرآهن یک فرآیند پیچیده و چند مرحله ای است که شامل موارد زیر است:

استخراج مواد اولیه: ابتدا مواد اولیه برای تولید تیرآهن از معادن استخراج می‌شوند. این مواد شامل اکسید آهن، کربن، آهن و غلظت‌های مختلف دیگر است.

ذوب: مواد استخراج شده در یک کوره ذوب می‌شوند.. این فرایند باعث تبدیل مواد به فولاد مذاب می‌شود.

تعدیل: بعد از ذوب، فولاد مذاب در یک فرآیند تعدیل ریز شده و آلیاژهای مرغوبی به آن اضافه می‌شوند. این مرحله باعث افزایش مقاومت فولاد و بهبود ویژگی‌های آن می‌شود.

ریخته گری: فولاد ذوب شده به قالب‌های خاص ریخته گری می‌شود تا شکل نهایی تیرآهن حاصل شود.

سرد کردن: تیرآهن‌های ریخته‌گری شده باید سرد شوند تا بتوانند از قالب‌ها خارج شوند و بتوانند به مرحله بعدی بروند.

خنک کردن و برش: پس از سرد شدن، تیرآهن‌ها به خنک‌کن‌های خاص منتقل می‌شوند تا درجه حرارت آن‌ها برای برش مناسب شود. سپس تیرآهن‌ها به اندازه مورد نظر برش داده می‌شوند.

پرداخت و انبار کردن: تیرآهن‌های برش داده شده پس از پرداخت و پوشش دادن به رنگ‌ها و مواد محافظتی مناسب، در انبارهای مخصوص قرار داده می‌شوند تا برای استفاده‌ی بعدی آماده شوند.

سایزهای تیرآهن در مازندران

تیرآهن ها به صورت معمول در اندازه‌های مختلفی تولید می‌شود، تعدادی  از سایزهای استاندارد آنها به صورت زیر است:

تیرآهن معمولی: این نوع تیرآهن در اندازه‌ 6 متری و 12 متری با عرض 40 تا 250 میلی متر و ارتفاع 6 تا 25 میلی‌متر وجود دارد.

به علاوه، تیرآهن ها به صورت مخروطی یا نیم‌دایره نیز تولید می‌شوند که سایزهای مخلتفی دارند.

تاریخچه ابداع و تولید تیرآهن

تاریخچه تولید تیرآهن به قرن ۱۹ میلادی بازمی‌گردد و نقش مهمی در توسعه صنعت ساختمانی و تولید کالاهای فلزی ایفا کرده است. ابتدا، تولید تیرآهن به صورت دستی با استفاده از فرآیندهای سنتی صورت می‌گرفت ولی با پیشرفت تکنولوژی و ورود ماشین‌آلات به صنعت فلزات، تولید اتوماتیک تیرآهن امکان‌پذیر شد.

در اواخر قرن ۱۹ میلادی، Thomas Gilchrist و Sidney Thomas روشی جدید برای تولید فولاد ارائه کردند که به شناخته شدن به عنوان تولید فولاد Bessemer نامید. این روش تجدید حیات برای صنعت فولاد بود و بیشتر از همه بومی‌سازان اهمیت آن را درک کردند.

تا پایان قرن ۱۹ میلادی، تیرآهن به عنوان یک ماده اصلی برای ساخت و ساز استفاده می‌شد و به صورت گسترده در صنایع ساختمانی، خودروسازی، راهسازی و صنایع دیگر مورد استفاده قرار می‌گرفت. امروزه، تولید تیرآهن با استفاده از فن‌آوری‌های پیشرفته و روش‌های مدرن انجام می‌شود و تیرآهن‌های مختلف با خصوصیات متفاوت برای استفاده در صنایع مختلف تولید می‌شوند.

تیرآهن IPE

تیرآهن IPE یک نوع تیرآهن با شکل مخصوص است که به عنوان “میله I” نیز شناخته می شود. این نوع تیرآهن از جنس فولاد ساخته شده و دارای قسمت بالا و پایین مسطح با عرض برش متقارن است. تیرآهن IPE برای استفاده در ساخت و ساز و ساختمان سازی بسیار مناسب است و معمولا به عنوان باربر و ستون های ساختمانی استفاده می شود.

تیرآهن‌ INP

تیر آهن INP یک نوع تیر آهن است که در ساخت و ساز و ساختمان‌سازی استفاده می‌شود. این نوع تیر آهن دارای شکل مستطیلی با قسمت‌های داخلی مستطیلی است که جهت استحکام بیشتر طراحی شده‌اند. INP به عنوان یکی از انواع تیرهای آهنی، با تحمل وزن بالا و قدرت ضربه‌ای خوب، به عنوان یکی از انتخاب های اساسی در صنعت ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

تیرآهن هاش (بال‌ پهن)

تیرآهن هایی که دارای بال‌های پهن یا همان flange هستند، به عنوان تیرآهن هاش شناخته می‌شوند. این نوع تیرآهن‌ها برای استفاده در ساختمان‌ها و سازه‌های بتنی کاربرد دارند و به دلیل بال های بزرگی که دارند نسبت به تیرآهن‌های معمولی، از قدرت باربری و استحکام بیشتری برخوردارند. تیرآهن هاش به عنوان یکی از گزینه‌های محبوب برای استفاده در ساخت و ساز  به دلیل قدرت بالایی که در تحمل فشار و وزن دارند، مورد توجه قرار می‌گیرند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید
    تماس مستقیم